Güzellik
Trend

Kilo Aldırmayan Yiyecekler

               Etrafımızda bazen su içsem yarıyor diye serzenişleri duyarız. Eğer sizde yediğine içtiğine dikkat eden, formuna önem veren biriyseniz bu yazımızı dikkatle okuyun. Çünkü; bu yiyeceklerden ne kadar yerseniz yiyin asla kilo aldırmıyor. Bu listedeki bol lifli ve düşük kalorili yiyecekleri not alın..

  • Patlamış Mısır: Yağsız, çok az tuz ile hazırlanan patlamış mısırdan bol bol yiyebilirsiniz. Çünkü, bir avuç patlamış mısır yaklaşık 15-16 kalori vardır.
  • Kereviz Sapı: Kereviz sapı bütün yiyecekler arasında belki de en fazla su barındıran yiyecektir. Kereviz sapının %95’i sudan oluşmaktadır ve tam bir detoks kaynağıdır.
  • Patlıcan: Patlıcanın faydaları başlı başına bir yazı konusudur. Patlıcan, güçlü kemik yapısı için, kolesterol için, kansere karşı savunma için ve daha birçok hastalık için tavsiye edildiği gibi aynı zamanda ızgara yada fırında yapılmış patlıcan hiçbir şekilde kilo aldırmaz. Bir porsiyon patlıcan yaklaşık olarak 24 kaloridir.
  • Portakal, Mandalina ve Greyfurt: Asıl amacı kilo vermek olanlara her ne kadar meyve tavsiye edilmese de narenciye grubu bu kapsam dışındadır. Çünkü narenciye grubu meyveler yüksek lif oranı ile hem sindirim sistemi, karaciğer ve cildiniz için çok faydalıyken hem de yok denecek kadar az kalorisi ile kilo aldırmaz.
  • Kavun ve Karpuz: Bu iki meyve içinde çok fazlaca yanlış bilgi vardır. Özellikle karpuz fazla yendiğinde yapmış olduğu şişkinlik sebebiyle kilo aldıracağı söylenir. Oysa kavun ve karpuzdan istediğiniz kadar yiyebilirsiniz. Bir diliminde ortalama 60 – 70 kalori bulunurken aynı zamanda her iki meyvede ödem atmaya yardımcı olmaktadır.
  • Su Yosunu: Su yosunu tam bir iyot kaynağıdır. Tiroid hastalarının özellikle tüketmesi gereken gıdalardan bir tanesidir. Hormon seviyesini dengeler ve kilo almaya engel olur.
  • Kabak: Kabak her yetişkinin yemesi gereken yiyeceklerden biridir. Kabak vücuttaki su – tuz dengesini sağlar ve aynı zamanda bağırsakların düzgün çalışmasını sağlar. Kabak yemeği asla kilo aldırmayan besinlerden bir tanesidir.
  • Salatalık: Salatalıkta faydaları saymakla bitmeyen bir besindir. Bakır, potasyum, fosfor, magnezyum, C vitamini, biotin başta olmak üzere birçok vitamin ve mineral deposudur. İdrar söktürmekten mide ağrılarına, sindirim sisteminden şeker hastalığına kadar birçok hastalığa iyi gelmektedir. C vitamini kilosunu sabit tutmak isteyenler için en ideal yiyeceklerden biridir.
NOT: DiyetineSaglik.com sitesinde yer alan tüm bilgiler, tablolar, yorum ve tavsiyeler ile bu sitedeki linkler, kullanıcıya bilgi vermek amacıyla sunulmuştur. Doktorunuza danışmadan herhangi bir uygulama yapmayınız. Sitede yer alan bilgiler, yürürlükte bulunan mevzuat uyarınca “icap” olarak kabul edilemez olup, diyetinesaglik.com bağlayıcı bir yönü bulunmamaktadır.
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı