Güzellik
Trend

Üzüm Çekirdeği Yağı ile Evde Yapımı Kırışıklık Karşıtı Gece Kremi

Üzüm çekirdeği yağı kırışıklık karşıtı gece kremi yapmak için kullanabileceğiniz doğal bir üründür. Bu ürünü bulmak kolay, kullanmak daha da kolaydır.


Üzüm çekirdeği yağı muhteşem bir cilt bakım ürünüdür. En çekici özelliklerinden biri kırışıklıkların belirginliğini azaltmaya ve yeni kırışıklıkları önlemeye yardımcı olmasıdır. Bu madde ile ilgili en çarpıcı şey etkilerinin genellikle kısa bir süre içerisinde ortaya çıkmasıdır.

Bu doğal bileşenin büyük avantajlarından bir başkası adapte edilebilir olmasıdır. Bununla birlikte, piyasada bu maddeyi bulmanız son derece kolay olacaktır ve farklı sonuçlara ulaşmak için içine birçok farklı madde ekleyebilirsiniz.

Üzüm çekirdeği yağı ile kırışıklık karşıtı gece kremi yapmanın ne kadar kolay olduğunu hayal bile edemezsiniz. Bu bir gece kremidir, çünkü daha elle tutulur etkiler elde etmek içim gece boyunca yüzünüzde kalması daha iyidir. Hatta bu yağın faydalarından yağı direkt yüzünüze uygulayarak bile yararlanabilirsiniz. Hadi şimdi bu konuyu daha derinlemesine inceleyelim.

Cilt Neden Yaşlanır?

Cildin yaşlanması, yaş ile gelen normal bir süreçtir. Yıllar geçtikçe cilt de sıkılık, nem, parlaklık ve pürüzsüzlüğünü kaybetmesine yol açan birçok değişim geçirir. İşte istenmeyen kırışıklıklar da bu noktada ortaya çıkar.

Genetik, metabolik ve hormonal faktörler de bunu etkiler. Ayrıca güneş, kirlilik, hijyen eksikliği, uyku eksikliği ve tütün ve alkol gibi belirli maddelerin tüketimi gibi faktörler de bir etkiye sahiptir.

Kırışıklıklar kaçınılmaz olsa da cildinize dikkat ederek ortaya çıkmalarını geciktirebilir ya da azaltabilirsiniz. En önemli adım hergün cildinize bakmaktır. Üzüm çekirdeği yağı ile yapılan bu kırışıklık karşıtı gece kremi size yardımcı olabilir!

Yüzü ikiye bölünmüş, bir tarafı kırışık bir tarafı pürüzsüz olan bir kadın.

Üzüm Çekirdeği Yağının Faydaları

Üzüm çekirdeği yağı cildin yaşlanmasını geciktirmek için kullanılan ve hızlı ve etkili sonuçlar veren doğal ürünlerden biridir. Ana etkisi cildi nemlendirmek ve cilde sıkılık ve yumuşaklık sağlamaktır. Bunun sebebi C, D ve E vitaminlerinin yanında birçok antioksidan ve beta-karoten içermesidir.

Kozmetik endüstrisindeki birçok üründe temel bileşen olarak üzüm çekirdeği yağı bulunur. En büyük avantajlarından biri tüm cilt tipleri için uygun olmasıdır, çünkü gözenekleri tıkamadan gerçekleştirdiği bir canlandırıcı işlevi vardır. Dahası, emilmesi de son derece kolaydır çünkü hafif cilt yumuşatıcıları içerir.

Diğer yandan hatırı sayılır bir miktarda linoleik asit de içerir. Bundan dolayı sadece kırışıklıklar ile savaşmak için iyi bir seçenek olmak ile kalmaz, yara izlerini tedavi etmek açısından da mükemmeldir.

Üzüm Çekirdeği Yağı Kullanarak Kırışıklık Karşıtı Bir Gece Kremi Yapın

Evde kullanılan ürünlerin sağlık ve güzellik için kullanılan şeylere harika birer alternatif olabilecekleri kanıtlanmıştır. Bundan dolayı pahalı güzellik ürünleri almanız gerekmez çünkü onun yerine doğal ürünlerin avantajlarından faydalanabilirsiniz. Üzüm çekirdeği yağı ile kırışıklık karşıtı gece kremi yapmak son derece basit ve ucuzdur.

Bilmeniz gereken ilk şey üzüm çekirdeği yağını evde çıkarmanın kolay olmadığı gerçeğidir. İmkansız olmasa da bunu yaptığınızda en iyi sonuçları almayabilirsiniz. Bundan dolayı en iyi tavsiyemiz marketten üzüm çekirdeği yağı satın almanızdır.

Bir salkım üzüm ve bir kasede üzüm ile yapılmış krem.

Nasıl Kullanılır

Temelde, yapmanız gereken tek şey normal nemlendirici kreminize 5 ila 10 damla arasında üzüm çekirdeği yağı eklemektir. Bu, bu maddenin etkisini şaşırtıcı bir şekilde arttıracaktır.

  1. Bu kremi her gece yüzünüze masaj yaparak uygulayın.
  2. Sabaha kadar yüzünüzde kalmasına izin verin.

Üzüm çekirdeği yağı içeren bu kırışıklık karşıtı gece kreminin ana özelliği nemlendirici olmasıdır. Bu da yüzünüzün zindeliği ve sıkılığı ile belli olur. Ayrıca cildiniz daha parlak ve temiz görünecektir.

Üzüm Çekirdeği Yağını Kullanmanın Başka Yolları

Üzüm çekirdeği yağı meyvenin kendisinde de bulunur, yani etkilerinden yararlanmak için yağın kendisini satın almanız zorunlu değildir. Basitçe farklı amaçları olan birkaç yüz maskesi yapmak için üzüm de kullanabilirsiniz.

Harika bir kırışıklık karşıtı yüz maskesi yapmak için bu adımları takip edin:

  • On tane büyük üzüm seçin ve bu üzümleri bir E vitamini kapsülünün içindekiler ve bir yemek kaşığı zeytinyağı ile blender’dan geçirin.
  • Sonrasında bu karışımı alıp yüzünüze hafifçe masaj yaparak uygulayın 20 dakika kadar yüzünüzde kalmasına izin verin.
  • Son olarak, maskeyi cildiniz tamamen temizlenene kadar ılık su ile durulayın.

Ayrıca çok daha kolay olan bir şey de yapabilirsiniz.

  • İki üzümü ikiye bölün ve nazik bir şekilde yüzünüze ve boynunuza sürün.
  • 20 dakika boyunca yüzünüzde bırakın ve yüzünüzü ılık su ile yıkayın.
NOT: DiyetineSaglik.com sitesinde yer alan tüm bilgiler, tablolar, yorum ve tavsiyeler ile bu sitedeki linkler, kullanıcıya bilgi vermek amacıyla sunulmuştur. Doktorunuza danışmadan herhangi bir uygulama yapmayınız. Sitede yer alan bilgiler, yürürlükte bulunan mevzuat uyarınca “icap” olarak kabul edilemez olup, diyetinesaglik.com bağlayıcı bir yönü bulunmamaktadır.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı